Jak wybrać system alarmowy?

Zapewne zastanawialiście się Państwo w jaki sposób chronić swoją nieruchomość, jaki system alarmowy wybrać, wreszcie komu powierzyć ewentualny montaż. Jeżeli dom czy mieszkanie jest na etapie budowy możemy wybrać przewodowy system alarmowy. Jednak taka instalacja wymusza na nas dokładną znajomość usytuowania mebli, zabudów czy nawet wielkości karniszy. Nie mając takiej wiedzy na początku budowy powinniśmy się zdecydować na system bezprzewodowy (to samo dotyczy lokali urządzonych), którego montaż jest bezkolizyjny, czysty i przewyższający swoją funkcjonalnością odpowiednik przewodowy.

Wyższość tego pierwszego potwierdza się szczególnie podczas montażu nie tylko popularnych czujników ruchu oraz kontaktronów montowanych na skrzydłach okien i drzwiach wejściowych, które stanowią tzw. ochronę obwodową obiektu, ale również nietypowych czujników takich jak zalania, czadu, gazu oraz dymu i temperatury. Wszystko to razem jest asumptem do przemyślenia i zastanowienia się nad wyborem rodzaju technicznego zabezpieczenia swojego mienia. Kolejną kwestią jest wybór urządzeń, które instalator ma Państwu zamontować.

Proszę pamiętać, że alarmy montuje się właściwie raz na całe życie i nie warto oszczędzać na cenie czujników, a tym samym na cenie całego systemu sygnalizacji włamania i napadu, ponieważ jest w tym proste odniesienie do zakupu samochodu; drogie, bezawaryjne auta japońskie kontra np. włoskie, rumuńskie itp. pojazdy. Z naszego doświadczenia wynika, że zainstalowanie markowego systemu alarmowego z czujnikami z tzw. „górnej półki” skutkuje w ciągu prawie trzydziestoletniego działania brakiem jakichkolwiek „fałszywych alarmów” i tym samym kosztownych, niepotrzebnych napraw.

Następną ważną sprawą jest powierzenie zamontowania systemu alarmowego, który będzie chronił Wasze mienie, a w szczególnych okolicznościach RATOWAŁ WAM ŻYCIE odpowiedniemu wykonawcy. To samo dotyczy instalacji monitoringu oraz innych systemów bezpieczeństwa. Wybór elektryka prowadzącego instalację 230V, który zna się na napięciach wysokich, a nie zawsze potrafi w odpowiedni sposób zaprojektować, zainstalować i oprogramować system alarmowy przegrywa z powierzeniem wykonania odpowiedniej instalacji doświadczonej, sprawdzonej firmie posiadającej koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz licencję pracownika zabezpieczenia technicznego wydanego przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, co gwarantuje dyskrecję i uczciwość (im dłuższy czas działalności gospodarczej tym lepiej).