Kamery monitorujące – telewizja dozorowa

Szanowni Państwo, wybierając system monitoringu wizyjnego musicie wiedzieć, że instalacja tradycyjnej telewizji dozorowej wymaga położenia przewodów w postaci skrętki UTP. W tym wypadku dobrze jest podjąć decyzję o montażu na początkowym etapie budowy czy też remontu nieruchomości, aby można było ukryć przewody pod tynkiem. W innym przypadku jesteśmy skazani na montaż listew instalacyjnych co niejednokrotnie psuje estetykę danego obiektu.

Tradycyjna telewizja dozorowa, przewodowa składa się z rejestratora cyfrowego z dyskiem HDD, którego pojemność ma wpływ na długość czasu archiwizacji, kamer wewnętrznych i zewnętrznych z oświetlaczem podczerwieni, pracujących w jednym z systemów telewizji analogowej FullHd czyli AHD, HD-TVI czy też HD-CVI lub telewizji cyfrowej IP. Różnic pomiędzy oboma systemami praktycznie nie widać podczas oglądania obrazu „na żywo”, zmienia się to diametralnie podczas odtwarzania obrazu zapisanego na dysku HDD. W przypadku telewizji cyfrowej IP możemy zatrzymany obraz powiększać wielokrotnie bez straty jakości obrazu, czego nie możemy uzyskać przy systemie analogowym HD.

Jest jednak pewna różnica, mianowicie kamery analogowe HD wysokiej jakości są dużo tańsze od swoich cyfrowych odpowiedników IP. Dopełnieniem takiego monitoringu, oprócz oczywiście zasilaczy, jest monitor LCD 16:9 wyświetlający obrazy generowane przez kamery. Możemy również skorzystać z naszego telewizora , ponieważ prawie wszystkie rejestratory cyfrowe posiadają wyjście w postaci gniazda HDMI. Rejestrator podłączony do domowego routera umożliwia nam poprzez sieć internetową za pomocą wyszukiwarki gogle czy też odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na smartfonie obserwację zdalną naszej nieruchomości. W przypadku kiedy dom jest urządzony i do najbliższego remontu jest dużo czasu jedynym wyjściem jest montaż systemu monitoringu wizyjnego, bezprzewodowego wykorzystującego lokalną sieć WiFi.

Jest wiele firm na świecie oferujących tego typu urządzenia jednak z naszego doświadczenia polecamy państwu bezprzewodowe kamery firmy PROVISIN, która nie dość, że wyprodukowała doskonałe urządzenia to oprócz tego stworzyła super aplikację działającą w otoczeniu takich systemów operacyjnych jak Android czy też IOS i jest dostępna dla każdego z Was. W tym systemie nie ma rejestratora z dyskiem HDD , archiwizacja obrazu dokonuje się na kartach micro SD zamontowanych w poszczególnych kamerach. I tak karta micro SD o pojemności 32GB pozwala na zapis interesującego nas obrazu w przeciągu tygodnia. Poza tym jeżeli kamera wysyła powiadomienie typu PUSH to jesteśmy w stanie nagrać obraz intruza zdalnie za pomocą zainstalowanej aplikacji. Polecamy gorąco Państwu rozwiązanie nie wymagające destrukcji urządzonego domu czy mieszkania, co mamy wrażenie przyjmiecie z ulgą. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą alarmów dostępnych w Bydgoszczy.